Інформація для внутрішньо переміщених осіб

Фото без опису

 

Уряд запроваджує субсидію на оренду житла для ВПО

Фото без опису

❓Хто матиме право на субсидію?

Родини ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів. Якщо родина має доходи менші, ніж 2 прожиткових мінімумів на одну особу (5840 грн), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди.

❓Коли розпочнеться призначення субсидії?

Призначення субсидії розпочнеться з середини січня 2025 року. Водночас Мінсоцполітики додатково повідомить про початок прийому заяв на призначення цього виду підтримки.

❓Який розмір субсидії?

Розмір субсидії на оренду розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї ВПО. На розмір субсидії впливатимуть рівень доходів родини, кількість членів сімʼї, та вартість оренди житла.

 

 

ЯКІ ЛІКИ ПАЦІЄНТИ ЗІ СТАТУСОМ ВПО МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНО АБО З ЧАСТКОВОЮ ДОПЛАТОЮ ЗА ПРОГРАМОЮ “ДОСТУПНІ ЛІКИ”

Фото без опису

Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.

Внутрішньо переміщені особи можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою, скориставшись програмою реімбурсації «Доступні ліки», що входить до Програми медичних гарантій.

Реімбурсація – це повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі е-рецепта, за рахунок коштів Програми медичних гарантій. Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на найпоширеніші хронічні захворювання. При цьому, ці захворювання ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Які ліки можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою?

До програми реімбурсації включені ліки з доведеною ефективністю. На сьогодні «Доступни ліки» охоплюють понад 500 торгових назв за такими напрямами:

  • для лікування серцево-судинних захворювань (зокрема, профілактика інсультів та інфарктів)

  • лікування цукрового і нецукрового діабету, діабету 2 типу

  • препарати інсуліну

  • медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові (тест-смужки)

  • проти хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів (астма)

  • проти розладів поведінки і психіки, епілепсії

  • для лікування хвороби Паркінсона

  • імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді

  • опіоїдні анальгетики (знеболювальні для паліативних пацієнтів з онкологією)

Знайти весь перелік препаратів, що входять до програми реімбурсації, можна в Реєстрі лікарських засобів і медвиробів тут.

https://moz.gov.ua/.../9/49036-dn_1495_21082023_dod_1.pdf...

Для отримання лікарських засобів за програмою реімбурсації потрібен електронний рецепт. Як і в кого його отримати, розповідаємо далі.

  • Звернутися до лікаря

Запишіться на прийом до лікаря, який надає первинну медичну допомогу – сімейного лікаря, терапевта або педіатра. На підставі оцінки стану здоров’я та медичних показань лікар скерує вас до лікаря-спеціаліста і/або видасть е-рецепт.

Залежно від виду захворювання, маршрут пацієнта буде різнитися:

  • при серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті 2 типу, бронхіальній астмі – необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;

  • для отримання препаратів інсуліну або лікування нецукрового діабету – до ендокринолога

  • для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра

  • для лікування епілепсії – до психіатра або невролога

  • при хворобі Паркінсона – до невролога

  • імуносупресивні препарати для лікування осіб у посттрансплантаційному періоді – трансплант-координатор.

  • щоб отримати опіоїдні анальгетики – до сімейного або лікуючого лікаря.

  • Отримати е-рецепт

На прийомі лікар-спеціаліст створить план лікування в електронній системі охорони здоров’я і випише перший е-рецепт. Пацієнту прийде смс з 16-значним кодом, яке на телефон пацієнта надійде з електронної системи охорони здоров’я. Якщо телефону немає – лікар може роздрукувати інформаційну довідку з кодом.

Зверніть увагу: на підставі створеного плану лікування наступні е-рецепти може виписувати лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт чи педіатр. Щодо імуносупресивних препаратів – рецепт завжди створює лише трансплант-координатор.

Термін дії е-рецепта складає 30 днів. Щоб отримати ліки наступного разу, необхідне буде повторно звернутися до лікаря: особисто або за телефоном.

  • Отримати ліки у найближчій аптеці, що працює за програмою реімбурсації

Завітати до аптеки, що має договір з НСЗУ, назвати працівнику 16-значний код рецепту та отримати ліки безоплатно чи з частковою доплатою.

Як знайти аптеку, що бере участь у програмі реімбурсації?

  • такі аптеки чи аптечні пункти можна впізнати візуально за наліпкою на дверях: «Тут є «Доступні ліки».

  • зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, відпускає ліки за необхідним напрямком.

  • знайдіть найближчу аптеку з договором із НСЗУ через дашборд на сайті НСЗУ «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом». У меню зліва оберіть ваш населений пункт, а у фільтрі «Програма е-рецепту» потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном. Радимо попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є потрібний лікарський засіб в наявності. Перейти до дашборду можна за посиланням:

https://cutt.ly/bevliJaj

  • скористатися можливістю замовлення «Доступних ліків» Укрпоштою. Для цього потрібно зателефонувати до контакт-центру Укрпошти за номером 0 800 300 545 та керуючись підказкам у голосовому меню зв’язатися з фахівцем. Але замовленню та доставці не підлягають наркотичні препарати та інсуліни. Інструкція, як замовити ліки Укрпоштою тут:

https://bit.ly/3Wf5N6R

  • знайти аптеку через чат-бот «Спитай Гриця»

https://t.me/SpytaiGrytsia_bot

 

Фото без опису

Допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від війни від БФ "Право на захист"
 

Благодійна організація "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ПРАВО НА ЗАХИСТ". Фонд здійснює правозахисну діяльність з 2013 року та має на меті забезпечення захисту прав біженців і шукачів притулку, осіб без громадянства та осіб, які опинилися під ризиком без громадянства, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від військової агресії Російської Федерації проти України. Діяльність Фонду можна знайти на сайті (https://r2p.org.ua/) та на сторінці у Фейсбуці. (https://www.facebook.com/right2protection)

БФ "Право на захист" включено до реєстру надавачів соціальних послуг. Наразі Фонд реалізує в Київській області проекти, спрямовані на надання юридичної, соціальної та психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, особам, що повернулися до своїх домівок, вразливим категоріям місцевого населення, зокрема на сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО), сім’ї людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

Юридична допомога
Юристи Фонду надають первинну та вторинну правову допомогу по наступним напрямкам:

Реєстрація ВПО (всі питання, пов’язані із отриманням довідки ВПО та доступом до послуг, які вона забезпечує);
Особисті документи (отримання, відновлення паспортних документів, ІПН, свідоцтва про народження, смерть, інших актів цивільного стану, встановлення юридичних фактів);
Соціальне і пенсійне забезпечення (соціальні виплати у зв’язку з інвалідністю, народженням дитини, лікуванням, призначенням/поновленням пенсійних виплат, виплати, пов’язані з переміщенням, отриманням соціальних статусів, пов’язаних з конфліктом).
Соціальні послуги

 

До соціальних послуг, які надаються фахівцями БФ "Право на захист", входять:

Інформування;
Консультування;
Представництво інтересів;
Транспортна послуга;
Фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, з сенсорними, фізичними, моторними порушеннями;
Кейс-менеджмент для осіб та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Психологічна підтримка.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь