Будищенська громада
Черкаська область, Черкаський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості

 

 

Черкаська філія Черкаського обласного центру зайнятості

м. Черкаси, вул. Гоголя, 330, тел.: (063) 479 01 30

https://chk.dcz.gov.ua/, e-mail: 50rd@ckocz.gov.ua, 2350@ckocz.gov.ua

 

Програма фінансової підтримки роботодавців, які облаштовують місця для ветеранів війни з інвалідністю

       Фото без опису

 

Умови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір, визначено Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (далі – Порядок 893).

Суть програми полягає в працевлаштуванні людини з інвалідністю І або ІІ групи та облаштуванні для неї робочого місця. Після цього роботодавець може подати заяву про надання йому компенсації витрат за облаштування такого робочого місця.

Розмір компенсації такого облаштування для працівника І групи інвалідності не може перевищувати 15 мінімальних заробітних плат (встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається таке рішення) та становить наразі 106,5 тис грн, для працівника з ІІ групою інвалідністю – 10 мінімальних заробітних плат та становить наразі 71 тис грн. Будь-які вимоги до мінімального розміру компенсації не встановлено.

Облаштування робочого місця – це комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інших джерел, не заборонених законодавством.

Перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, за які надається компенсація роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, визначений в додатку 1 до Порядку № 893.

Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності роботодавця:

  • заяву щодо надання компенсації за формою, визначеною додатком 2 Порядку № 893;
  • копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Заява може бути подана:

  • особисто до центру зайнятості у паперовій формі;
  • в електронній формі:

засобами офіційного вебсайту Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості);

за допомогою засобів електронних комунікацій шляхом надсилання заяви з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, на офіційну адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості;

засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (за наявності технічної можливості).

Роботодавець подає заяву протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Пунктом 7 Порядку № 893 визначено підстави, за якими не надається компенсація.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів, передбачених пунктом 6 Порядку № 893, та оформляється наказом регіонального центру зайнятості.

Компенсація виплачується протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на рахунок роботодавця. Інформаційно-презентаційні матеріали щодо отримання компенсацій роботодавцями за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю розміщені   у   вільному   доступі   на   Інтернет-ресурсі   Державної   служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/. За додатковою консультацією можна звернутися до Державного центру зайнятості за телефоном (044) 244-94-64 (відділ реалізації активних програм зайнятості).

 

Компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

 

Підстава: Постанова КМУ від 22.08.2023№ 893  «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю».

Компенсація надається за придбаний/ні допоміжний/ні засіб/би) згідно Переліку - http://surl.li/kttqd на облаштування робочого місця особи з інвалідністю.

 

Граничний розмір компенсації станом на 01.01.2024: для осіб з інвалідністю І групи у розмірі до 15 мін. заробітних плат,  до 106,5 тис. грн.; для осіб з інвалідністю ІІ групи в розмірі до 10 мін. заробітних плат, до  71 тис. грн.

Роботодавець подає до центру зайнятості за місцем провадження діяльності протягом 90 к.д. з дня працевлаштування особи з інвалідністю заяву та копії  документів особисто .у паперовій формі або в електронній формі. Зразок заяви - http://surl.li/ktucv.

 

Компенсація роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування

внутрішньо переміщеним особам

 

Підстава постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331 «Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні»

Компенсація витрат надається  у  розмірі  мінімальної заробітної плати  щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку сплачується єдиний внесок.

Загальна тривалість надання компенсації не може перевищувати 3 місяців, а для осіб з інвалідністю з числа ВПО – 6 місяців з дня працевлаштування особи.

 

Термін дії програми: на період воєнного часу та протягом 30 к.д. після його скасування або припинення.

Заява на отримання компенсації подається не раніше, ніж через 5 к.д. та не пізніше 6 місяців з дня працевлаштування особи в центр зайнятості особисто або  онлайн на порталі Дія - https://bit.ly/3kMDf2s

 

Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб

 

Підстава: постанова КМУ від 08 вересня 2015 року №696  «Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для ВПО».

 Компенсація надається при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів.

Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, (граничний розмір 14200 грн.).

 

Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за 6 кал. міс. Роботодавець протягом 2 міс. з дня працевлаштування подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та  документи.

Рішення протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних.

Укладення договору, за яким компенсація виплачується кожен непарний місяць протягом року.

 

Ваучер для підтримання конкурентоспроможності деяких

категорій громадян на ринку праці

 

Програма реалізується на підставі Постанови КМУ від 20 березня 2013 р. №207  

Вартість ваучера встановлюється в межах навчання і не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, станом на 01.01.2024 – 30 280 грн.

Затверджено 124 професії, спеціальності для навчання. Їх перелік та перелік навчальних закладів розміщено на сайті ДЦЗ за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Ваучер мають право отримати громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості та відносяться до певних категорій.

 

Для отримання ваучера особа подає заяву визначеної форми в паперову вигляді та документи до центру зайнятості особисто.

Подати попередню онлайн заявку на отримання ваучера на сайті ДЦЗ за посиланням: https://voucher.dcz.gov.ua/

Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання документів.

 

 

Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи

 

В рамках проєкту єРобота згідно Постанови КМУ від 21 червня 2022 року № 738 «Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу»

Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тисяч гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.

 

Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. 

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

 

 

Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій,

особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей

 

Постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 738. Подати заявку на отримання грантів можна через Портал Дія. До заяви обов’язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. 

Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес-проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

 

 

 

Програма передбачає надання грантів на суми:

- для члена сім’ї у разі зобов’язання створити: 1 робоче місце - до 250 тис.грн.; 2 робочих місця - від 250 тис. до 500 тис.грн.;

- для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа - підприємець, у разі зобов’язання створити: 1 робоче місце - до 250 тис.грн.; 2 робочих місця - від 250 тис. до 500 тис.грн.; 4 робочих місця - від 500 тис. до 1000 тис.грн. та повинна бути зареєстрована як фізична особа - підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту на умовах співфінансування - 70% (грант) на 30% (власні або кредитні кошти).

 

Організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних

 

 

 

 

 

Підстава: постанова КМУ від 24 березня 2023 року № 264

Навчання за професіями затребуваними на  регіональному ринку праці для забезпечення поточної і перспективної потреби роботодавців, самозайнятості та провадження підприємницької діяльності.

Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. 

Безробітні можуть пройти професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Професійне навчання може бути  дистанційним, груповим, дуальним, за індивідуальним навчальним планом, на замовлення роботодавців. Здійснюється у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях або безпосередньо у роботодавців-замовників кадрів.

 

Навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

 

 

 

 

 

Підстава: постанова КМУ від 15 вересня 2023 р. № 984  «Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості»

  В Дніпрі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Харкові працюють центри професійно-технічної освіти ДСЗ.

Заява та документи он-лайн або через установу служби зайнятості.

   Вибір професії або програми підвищення кваліфікації з переліку сформованого Державним центром зайнятості та розміщеного на веб-сайті.

Рішення про направлення на навчання приймається центром зайнятості не пізніше ніж на 5 робочий день з дня подання документів. 

Договір про професійне навчання укладається між закладом освіти та здобувачем освіти.

 

Громадські та інші роботи тимчасового характеру

 

 

 

 

 

           Підстава:  Закон України «Про зайнятість населення» та Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затверджений постановою  Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 175.  Розпорядження про проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру

         Організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади з метою додаткового стимулювання до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб

        Мають тимчасовий характер

        Не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії

         Можуть виконуватись на умовах неповного робочого дня; мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону; надають можливість тимчасового працевлаштування на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

         Фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, Фонду, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

 

 

Послуга з надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО стала ще зручніше!

Фото без опису

Відтепер термін надання такої компенсації становить:

до 3 місяців — за працевлаштування ВПО;

до 6 місяців — за працевлаштування ВПО з інвалідністю.

Щомісячний розмір компенсації становить 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.

Детальніше про послугу https://is.gd/1bbBH9

Подати заявку можна через Дія https://is.gd/xNWp5W

 

 

 

Фото без опису

Найбільш затребувані професії на ринку праці

 

За підсумками 9 місяців 2023 року, найбільш затребувані професії на ринку праці Черкащини:

  • водій 

  • тракторист

  • охоронник

  • робітник з благоустрою

  • укладальник-пакувальник

  • сторож

  • вантажник

  • підсобний робітник

  • швачка

  • кухар

  • продавці

  • бухгалтер

  • молодша медична сестра

  • оператор лінії у виробництві харчової продукції

Якщо проаналізувати статистичні дані, то варто зазначити певний дефіцит кадрів за робітничими професіями, бракує кваліфікованих:

  • слюсарів-сантехніків,

  • слюсарів з контрольно-вимірювальних приладів, електромонтерів,

  • трактористів,

  • операторів виробничої дільниці,

  • токарів,

  • водіїв навантажувача,

  • робітників з благоустрою та ін.

Детальніше за покликанням https://is.gd/0CRYul

 

 

Фото без опису

Програма реінтеграції ветеранів, IREX in Ukraine та Державна служба зайнятості запрошують взяти участь в онлайн-консультаціях ветеранів, які прагнуть отримати грантову підтримку для відкриття власного бізнесу.

Це безоплатне навчання для учасників бойових дій, які бажають стати підприємцями та відкрити або розвинути власну справу і отримати фінансову підтримку в рамках грантової програми для ветеранів/-нок та членів їх подружжя та програми “Власна справа”. 

Графік проведення онлайн консультацій у серпні 2023 року:

14 серпня, понеділок, 11.00;

21 серпня,  понеділок, 11.00;

24 серпня, четвер, 11.00;

28 серпня, понеділок, 11.00

31 серпня, четвер, 11.00; 

Тривалість - 2 години в ZOOM.

Заявку на участь можна подати онлайн https://is.gd/WQkEng

Кількість учасників обмежена, тому реєстрація є обов’язковою. Лише зареєстрованим учасникам буде надіслано лист з підтвердження участі та лінк на захід.

 

Фото без опису

Реклама вакансій: як штрафують за порушення

Уряд затвердив порядок сплати штрафів за порушення вимог до реклами послуг із працевлаштування.

Йдеться про недотримання заборони згадування у рекламі про вакансії таких умов, як раса, колір шкіри, вік, стать, політичні, релігійні та інші переконання або інші ознаки, не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання.

У разі порушення цієї вимоги передбачений штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (65 тис грн).

Кошти стягуються з рекламодавця за таким алгоритмом: Державна служба України з питань праці готує розпорядчий документ про накладення штрафу на підставі акту перевірки та надсилає його рекламодавцю; санкція сплачується рекламодавцем у державний бюджет за місцем його реєстрації протягом 15 днів з дня отримання документу від Держпраці.

Порушник також має право звернутися до Держпраці або суду щодо оскарження рішення про штраф.

Нагадуємо, що з 8 січня 2022 року в Україні запрацювали зміни до закону “Про рекламу”. Так відповідно до ст. 241 Закону України «Про рекламу»  недозволяється:

  • зазначати вік кандидатів;
  • пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;
  • висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об'єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

 

Фото без опису

Гранти для розвитку підприємництва

Уряд підтримав запуск трьох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.

Перша програма запроваджує мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн. для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство:

Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу – до 250 тис. гривень за умови створення двох робочих місць та до 150 тис. гривень – одного робочого місця;

АТ "Ощадбанк" виступає уповноваженим банком програми;

Українці зможуть подавати заяви на отримання грантів через Портал Дія або у будь-якому відділенні АТ "Ощадбанк";

Отримувачі мікрогрантів зможуть оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою "5-7-9%" у сумі до 2,5 млн. грн. відповідно до стандартних умов цієї програми.

Друга програма грантів спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства:

Держава співфінансує закладку саду спільно з підприємцем (всього плануємо підтримати створення 10 тис. га. садів);

Держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), 30 % – за рахунок коштів отримувача.

Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства:

Кожен інвестор може збудувати легкий тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва;

Один заявник може збудувати один тепличний модуль;

Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 7 млн. гривень, 30 % – за рахунок коштів отримувача;

Всі наступні заявники отримують грант на 50 % вартості проекту (без ПДВ), але не більше 5 млн. гривень, 50 % – за рахунок коштів отримувача.

 

Фото без опису

Семінар для підприємців

08 липня 2021 року о 14:00 Департамент регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації запрошує підприємців, роботодавців та громадські організації підприємців Черкащини на безкоштовний семінар щодо підвищення рівня знань з питань змін та нововведень у податковому законодавстві, який відбудеться за адресою: місто Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 17 (Черкаський регіональний центр підвищення кваліфікації).

Даний захід організований в рамках реалізації Програми розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2021 - 2025 роки у партнерстві з Черкаською міською профспілковою організацією „Солідарність“ та з Головним управління ДПС у Черкаській області

Реєстрація на захід - http://surl.li/xqpz

Додаткова інформація за телефонами (0472) 37 22 48; (0472) 37 33 63

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь