Правила участі у громадському бюджеті

Щоб реалізувати власну ідею для вдосконалення життя на території  Будищенської громади в рамках громадського бюджету необхідно чітко обрати об’єкт, який можна змінити на краще. Об’єкт необхідно обрати такий, що буде цікавий для більшості жителів Будищенської громади й не викликатиме супротиву в громаді.  Ідея повинна бути реалістичною, адже загальний обсяг громадського бюджету обмежений (максимальна вартість однієї проектної пропозиції 200 000,00 грн).

Важливим є те, що ініціювати ідею може не лише одна людина, а й група відповідальних громадян, які вболівають за свій об’єкт чи ініціативу.
Після підготовки про
єктної пропозиції необхідно переконати жителів громади, щоб вони підтримали ініціативу на голосуванні.

Необхідно написати у проєктній заявці максимальну конкретику, щоб громадяни, які обиратимуть найкращу ідею, чітко бачили результат. Найкращий варіант – візуалізація задуманого (макет, малюнок, ескіз тощо).

Найголовніше у громадському бюджеті – довіра до місцевої влади, яка реалізовуватиме проєктні пропозиції переможців, обраних голосуванням. Адже у цьому процесі не мають важелів впливу ані посадові особи, ані керівництво громади. Безпосередню участь приймають лише її мешканці.

Етапи реалізації проєкту

У бюджеті Будищенської територіальної громади щороку передбачатимуться кошти, тобто загальний обсяг Громадського бюджету на реалізацію громадських проектів складає 0,6% від загальних доходів місцевого бюджету та оголошується щороку під час голосування за бюджет громади.

Ви даєте ідею та її технічне обґрунтування, а реалізовує її місцева влада за бюджетні кошти. Головне, щоб вашу ініціативу підтримала громада шляхом голосування.
    Після подачі пропозиції заявником, про
єкт проходить перевірку. У разі необхідності та за обов’язкового погодження з автором, до нього можуть вноситися корективи. Далі всі проектні пропозиції, які відповідають вимогам та пройшли верифікацію, будуть представлені для голосування громадськості.

Основні вимоги до проєктної пропозиції:

• одна заявка – один об’єкт;
  • Максимальна вартість одного проекту: 200 тис. грн.
  • Мінімальна кількість підписів, що мають бути зібрані для подачі проекту автором: 15 осіб (крім автора проекту).
  • Мінімально можливий вік автора: 18 років.
  • Впровадження проєктів: наступний бюджетний рік.
  • реалізація проєктної пропозиції можлива лише в тому випадку, якщо вона спрямована на користь всіх громадян, а не на конкретну особу та не має на меті отримання прибутку.

Перевага надаватиметься, на сам перед, тим проєктам громадського бюджету, які фінансуватимуться за рахунок коштів Будищенської громади, що спрямовані на:

- благоустрій території Будищенської громади,
- організацію дозвілля,
- заходи з енергозбереження,
- покращення екологічної ситуації на території громади,
- інші суспільно-корисні соціальні проекти.

* З детальною інформацією можна ознайомитися у Положенні про громадський бюджет Будищенської сільської територіальної громади