Коротка термінологія, що використовується в громадському бюджеті

Громадський бюджет процес взаємодії Будищенської сільської  ради та її виконавчого органу з громадськістю, направлений на залучення жителів Будищенської сільської територіальної громади до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Будищенською сільською  радою частини місцевого бюджету через подання відповідних ініціативних проєктів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем шести населених пунктів: с.Будище, с.Лозівок, с.Єлизаветівка, с.Новоселівка, с.Свидівок та с-ще Сокирна Будищенської сільської територіальної громади і його жителів, проведення відкритого громадського голосування за такі проєкти.

Територіальна громада - Будищенська сільська територіальна громада Черкаського району Черкаської області – мешканці, якої постійно проживають на території Будищенської сільської територіальної громади Черкаського району, спільні інтереси яких представляє Будищенська сільська рада.

Проєкт – план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність задуму та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів громадського бюджету, спрямованих на розвиток інфраструктури Будищенської сільської територіальної громади та покращення добробуту її жителів.

Конкурс - це процес визначення найкращих проектних пропозицій згідно з вимогами цього Положення серед загальної кількості представлених для голосування громадських ініціатив шляхом відкритого голосування.

Автор проєктуособа, яка досягла 18-річного віку, громадянин України, який зареєстрований та постійно проживає на території населених пунктів, в тому числі внутрішньо переміщені особи, Будищенської сільської територіальної громади, та підготувала/підготував на конкурс свій проєкт у порядку визначеним Положенням.

Робоча група з питань громадського бюджету –створений рішенням Будищенської сільської ради постійно діючий орган, члени якого, в межах чинного законодавства України, координують виконання основних заходів щодо впровадження та функціонування Громадського бюджету у Будищенській сільській територіальній громаді, визначених Положенням.

Комісія з питань громадського бюджету – постійно діючий орган, створений рішенням Будищенської сільської ради, члени якого супроводжують впровадження громадського бюджету на всіх етапах та здійснюють громадський контроль за реалізацією Положення.

Голосування - процес визначення проєктів-переможців серед поданих проєктів членами територіальної громади Будищенської сільської ради Черкаського району Черкаської області шляхом заповнення бюлетеня для голосування особою зареєстрованою на території громади, яка досягла 18-річного віку у паперовому вигляді з підтвердженням особи, що голосує (за пред’явленням паспорту громадянина або ІD картки та довідки про місце реєстрації).

Електронна системаінформаційна система автоматизованого керування процесами у рамках громадського бюджету, що забезпечує автоматизацію процесів подання та представлення для голосування проєктів, електронного голосування за проєкти, зв'язку з авторами проєктів, оприлюднення інформації щодо відібраних проєктів та стану їх реалізації і підсумкових звітів щодо  реалізації  проектів.

Пункт супроводу громадського бюджету – адміністративне приміщення сільської ради, у якому можна ознайомитися з умовами та параметрами громадського бюджету на відповідний рік, де здійснюється видача бланків проєктів та прийом проєктів у паперовому вигляді, а також наявна можливість ознайомлення мешканців із списком проєктів, які прийняті для голосування.

Відповідальні особи з супроводу громадського бюджету - це особи, які забезпечують роботу пунктів супроводу громадського бюджету та виконують наступні функції:

- збір проектів на реєстрацію для участі в громадському бюджеті участі;

- перевірка наявності повного пакету документів;

- відповідність поданих документів встановленим вимогам;

- реєстрація учасників процесу голосування за проєкти;

- видача бланків голосування за проєкти громадського бюджету Будищенської сільської ради.