Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформує

Увага! Фізичну ідентифікацію особи потрібно проходити НЕ ВСІМ!

У зв’язку з численними дзвінками на телефонну «гарячу» лінію Головного управління Фонду в області стосовно того, що з 1 березня 2024 року Пенсійний фонд припиняє виплату пенсій усім пенсіонерам, які не пройдуть «фізичну ідентифікацію особи», повідомляємо.

Усім пенсіонерам, кому пенсія виплачувалася на 1 січня 2024 року (не припинена у встановленому Законом порядку), вона буде виплачуватися і надалі без будь-яких обмежень. Крім цього, з 1 березня 2024 року такі пенсії будуть проіндексовані (збільшені) на індекс інфляції, який визначатиметься Кабінетом Міністрів України окремою постановою.

Винятком є лише особи з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цей статус до повномасштабного вторгнення росії на територію України (до 24 лютого 2022 року). Ця категорія осіб, згідно з чинним Порядком, має проходити ідентифікацію двічі на рік у будь-якому з відділень АТ «Ощадбанк» як одержувачі пенсії чи соціальної допомоги.

Нині всі пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб мали пройти ідентифікацію на 01 січня 2024 року, проте у зв’язку із запровадженням у країні воєнного стану граничний термін проходження ідентифікації Урядом перенесено на 31 березня 2024 року (не проходження фізичної ідентифікації вказаною категорією пенсіонерів до визначеного граничного терміну дійсно може слугувати причиною для тимчасового призупинення виплати пенсії до з’ясування всіх обставин, але відновлення всіх виплат відбуватиметься відразу після ідентифікації особи).

Пройти ідентифікацію особам, яким із різних причин призупинено виплату пенсії, можна так:

– особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);

– через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України;

– у закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який засвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном;

– за допомогою відеоконференцзв’язку з територіальним органом Пенсійного фонду України.

Уряд передав повноваження щодо виплати субсидій та пільг Пенсійному фонду України

16 вересня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1041 «Про надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

З  1 жовтня виплату житлових  субсидій  та пільг здійснюють органи ПФ, а з 1 грудня нами буде здійснюватись  їх призначення.    Також буде продовжуватись утримання сум надміру  виплачених  субсидій, рішення по яких було прийнято органами соціального захисту населення і які будуть передані Пенсійному фонду відповідно до актів  приймання - передачі відповідних справ.

З грудня оформити житлову субсидію можна буде у сервісних центрах, місцевих  ЦНАПах, громадах, через портал ПФУ чи за стосунок «Дія». Заяви з необхідними документами приймаються посадовими особами виконавчого органу або ЦНАПу виключно з формуванням електронної  справи, а в паперовому вигляді будуть передаватися не рідше ніж раз на два тижні .

Планується створити нову програму, максимально наближену до нарахування пенсій. Документи в електронному вигляді з накладенням електронного підпису будуть падати нам у базу. Ми будемо їх перевіряти, робити запити до надавачів послуг та здійснювати нарахування. Органи ПФ приймають документи незалежно від місця проживання особи. Нарахування пільг та субсидій здійснюватиметься за екстериторіальним принципом.

Постановою передбачено передачу справ про одержувачів житлових субсидій та пільг, накопичених за останні 5 років - до 1 квітня 2023 року.

Для забезпечення  призначення житлових субсидій та пільг у Головному управлінні ПФУ в Черкаській області  внесено зміни до переліку структурних підрозділів, що утворюються у складі   управління пенсійного забезпечення. Утворюються відділи надання житлових субсидій, надання пільг та контролю за правильністю нарахування житлових субсидій та пільг.

Незмінним залишиться і спосіб виплати пільг: на банківський рахунок або через пошту.

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 8 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності з 1 січня 2023 року.

На вебпорталі Міністерства соціальної політики України є тематичний розділ «житлові субсидії», в якому розміщена вся необхідна для споживачів інформація з відповідного питання https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html).