Викид хлору

ДІЇ ПРИ АВАРІЇ З ВИКИДОМ ХЛОРУ

http://www.kurgan-city.ru/about/defence/files/safety_abc/tex/hlor.gifУ В А Г А ! ! !

Ви мешкаєте в зоні можливого розповсюдження небезпечного газу – хлору в разі виникнення аварії на Дніпровській водоочисній станції. Вірогідність такої аварії мала, але для убезпечення себе та членів родини необхідно знати порядок дій у випадку виникнення такої аварії.

Хлор – газ з різким специфічним запахом, важчий за повітря, при випарюванні стелиться над землею у вигляді туману, може проникати у нижні поверхи та підвали будівель, при виході в атмосферу димить. Пари дуже сильно подразнюють органи дихання, очі, шкіру. При вдиханні високих концентрацій можливий смертельний наслідок.

Сигналом про виникнення аварії буде слугувати безперервний тривалий сигнал сирени на території водоочисної станції або отримання повідомлення від уповноважених представників сільської ради с. Свидівок в телефонній чи усній формі.

В разі отримання повідомлення про аварію надягніть захисний одяг (з прогумованої  або цупкої тканини), рукавиці, головні убори та залиште небезпечну зону. Використовуйте засоби захисту органів дихання.

Залишати небезпечну зону необхідно у напрямку перпендикулярному напрямку вітру. При цьому треба уникати переходу через низинні місця. Концентрація хлору у низовинах найбільша.

Якщо вийти з небезпечної зони неможливо, залишиться в приміщенні (при можливості на верхніх поверхах) та виконайте його екстрену герметизацію: щільно прикрийте вікна, двері, вентиляційні отвори, димарі, ущільніть усі отвори в місцях стиків, заклейте стрічкою.

Після виходу із небезпечної зони, зніміть верхній одяг, залиште його на вулиці, прийміть душ, промийте очі та носоглотку.

При виникненні ознак отруєння: спокій, тепле пиття, зверніться до лікаря.

Ознаки отруєння хлором: різкий біль у грудях, сухий кашель, блювота, різь в очах, сльозотеча, порушення координації рухів.

Засоби індивідуального захисту органів дихання: протигази, ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або 2% розчином харчової соди (1 чайна ложка на склянку води).

Невідкладна допомога постраждалому: винести потерпілого із небезпечної зони (транспортувати лише лежачі), звільнити від одягу, що обмежує рух, дати пити велику  кількість 2% розчину харчової соди, промивання очей, шлунку, носу цим же розчином, закапати в очі 30% розчин альбуциду. Перенести до затемненого приміщення, надягнути темні окуляри.

Будищенська сільська рада

Адміністрація КП «Черкасиводоканал»

 

 

ПАМ’ЯТКА ЕВАКУЙОВАНИМ

ХЛОР

  1. Населенню необхідно ЗНАТИ:

про включення Вас і членів Вашої сім’ї до списків на евакуацію;

яким видом транспорту (автобусами, автомобілями) або пішим порядком Ви вирушаєте до нового місця розташування в с.Будище, Черкаського району;

 

Місце збору перед відправленням:

збірний пункт евакуації (ЗПЕ№1) Будинок культури с.Свидівок.

пункти посадки та формування автомобільної та пішохідної колони:

с-ще Сокирна– магазин «РАЙСТ»; (при загрозі викиду хлору прямувати в с. Лозівок, вул. Шевченка 2а до Будинок культури с.Лозівок)

с. Свидівок - район «Дубина»- магазин «Дубок».

Новий пункт тимчасового розміщення,с. Будище, Черкаського району.

Сигнал оповіщення цивільного захисту

«Безперервний тривалий сигнал сирени».

 

Почувши сигнал негайно виконати наступні дії:

  1. Надягніть захисний одяг (з прогумованої  або цупкої тканини), рукавиці, головні убори та залиште небезпечну зону.  Використовуйте засоби захисту органів дихання..
  2. Залишати небезпечну зону необхідно у напрямку перпендикулярному напрямку вітру. При цьому треба уникати переходу через низинні місця. Концентрація хлору у низовинах найбільша.
  3. Прямувати до пункту посадки та формування автомобільної та пішохідної колони с. Свидівок - вул. Шевченка(магазин «Дубок»), с-ще Сокирна – прямувати в сторону с. Лозівок.
  4. На збірному пункті виконувати всі розпорядження посадових осіб евакуаційних і евакоприймальних органів. Дотримуватись дисципліни та порядку на маршруті (на шляху руху на транспорті) та в районі розселення за новим місцем тимчасового розміщення. За можливості надавати сприяння органам охорони публічного порядку і медичним працівникам.

 

«Перервний сигнал сирени».

Почувши сигнал негайно виконати наступні дії:

  1. Надягніть захисний одяг (з прогумованої  або цупкої тканини), рукавиці, головні убори та залиште небезпечну зону.  Використовуйте засоби захисту органів дихання..
  2. Залишиться в приміщенні (при можливості на верхніх поверхах) та виконайте його екстрену герметизацію: щільно прикрийте вікна, двері, вентиляційні отвори, димарі, ущільнить усі отвори в місцях стиків, заклейте стрічкою.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь