Головне Управління ДСНС України у Черкаській області

Звернення Головного УправлінняДержавноїслужби України з надзвичайнихситуацій у Черкаській області

У всьому світі існують правила ведення війни, але вжеп’ятиймісяцьусі ми бачимо, щомаємо справу з країною, для якої норми міжнародного права нічого не варті. Об’єктикритичноїінфраструктури, закладиохорониздоров’я, місцяізмасовимперебуванням людей і житловібудинки, а відтак і всі ми є ворожоюціллю. Внаслідокворожих атак з початку війни на території України, за виключеннямокупованоїчастини, зруйновані 404 житловібудинки, 16  лікарень, 57 закладівосвіти та 447 об’єктівкритичноїінфраструктури. Кількістьзагиблихсередцивільногонаселенняперевищує 4 тисячі людей. Внаслідокобстрілів в Україні сталосямайже 7 тис. 300 пожеж.Навантаження на підрозділи ДСНС виросло до масштабів, з якимиУкраїнащежодного разу не мала справи за часисвоєїнезалежності. Кожного дня на ліквідаціюнаслідківвоєннихдійвитрачаютьсяколосальнілюдські і матеріальніресурси. При цьому, росія у своїйвійні грубо порушуєнормиЖеневськоїконвенції, завдаючиповторніудари навіть під час роботирятувальників. Внаслідок таких обстрілів 1 тис. 307 одиницьпожежно-рятувальної та спеціальної техніки булизнищені та пошкоджені. Під час виконанняслужбовихобов’язківзагинули 40 рятувальників. 206 пожежно-рятувальнихчастинбулизнищені ворогом, а 103 булизахопленіокупантами.ДСНСробить усе можливе, аби донести до громадянпрості правила безпеки нехтуванняякимиможематинезворотні наслідки. До цього дня українціоплакуютьчисельніжертвиракетної атаки на торговельний центр у Кременчуці, де попри сигнал тривогигромадяни не залишилибудівлю і опинилися в епіцентрінадзвичайноїситуації.Допоки в Україні лунатиме сигнал «Повітрянатривога» українціповиннідокладати максимум зусиль, аби не дати ворогу досягтисвоєї мети зруйнуватинашієдність та віру у власнісили. Правильнідіїпід час загального сигналу «Увагавсім!» це наш вагомийвнесок у спільну Перемогу, які дозволяютьнівелювативорожі атаки націлені не на військовіоб’єкти, а на наше з вами існування як нації.Щоб побороти страх та зберегтинашівіру та єдність, ми повиннізалишатисяобачними і обережними, особливо, коли лунає «Тривога» щосигналізує про  реальнузагрозужиттю.

Враховуючиреальнунебезпеку з боку агресора ми вкотрезвертаємося до громадськостібеззаперечновиконувативимоги правил, які не тількирятуютьжиття, а йнаближають Перемогу. Ми закликаємо уважно вивчитиінформацію про те, де знаходяться найближчі до вас укриття та пам’ятати про правило «двохстін». Щоразу, коли лунає сигнал повітряноїтривоги вам необхідно пройти до найближчогоукриття.

Подбайте про власнубезпеку.  Не давайте ворогу шансу збільшитикількість жертв своєїагресії!