Шахрайство біля банкоматів: як зловмисники крадуть гроші
Шахраї постійно вигадують нові способи відбирання грошей українців. Однак деякі їх методи старі й відомі. Один з них — це банкомати «із сюрпризом».
Шахраї часто розміщують на картоприймачі та клавіатурі банкомата пристрої, які допомагають їм викрасти гроші. Особливо спритні примудряються закріпити камеру, яка зніме процес набору ПІН-коду. Накладки на клавіатурі, що фіксують кнопки, які людина натискає при наборі коду. А пристрій в картоприймачі, дозволить банкомату видати гроші, але не дозволить їм пройти крізь отвір для виходу купюр.
Якщо банкомат не видав гроші, ні в якому разі не можна відходити від нього. Якщо виною пристрій шахраїв, то вони тільки цього й чекають. Варто уважно оглянути вікно видачі коштів. Часто зловмисники кріплять туди планку, яка заважає виходу грошей. Якщо людина піде, вони спокійно знімуть планку і заберуть гроші.
Ще однією причиною не йти, буде те, що потім майже неможливо довести факт шахрайства. В системі операція позначена, як успішна — банкомат видав гроші. Решта — особисті проблеми клієнта, а не банку. Тому варто залишатися на місці та повідомити банку про підозру на шахрайство.
Ось декілька порад, як визначити підозрілий банкомат:
- банкомат не видав гроші, хоча був звук відліку готівки, а ви отримали СМС про списання грошей;
- відсік для видачі грошей виглядає підозріло;
- на клавіатурі накладки, або дивні сліди й відбитки;
Варто використовувати тільки знайомі банкомати, які розташовані в людних місцях. Там шахраям набагато складніше «зарядити» банкомат і залишитися при цьому непоміченими.
Правоохоронці розповідають про безпечний спосіб зняття грошей з пластикової картки.
У деяких банках існує зняття готівки в банкоматах без використання банківської картки. Дана послуга так і називається “Зняття без картки”. Суть даної послуги полягає в скануванні QR-коду та отримання готівки в банкоматах.
Як правильно користуватися таким способом:
Крок 1. Запускаєте додаток банку на смартфоні, якщо в ньому є така послуга.
Крок 2. Скануєте QR-код з екрана банкомата.
Крок 3. Вводите необхідну суму видачі готівки.
Крок 4. Отримуєте гроші.
Після отримання готівки, банкомат автоматично завершить операцію з користувачем банківської картки.
Крім того, аби убезпечити себе від шахраїв правоохоронці радять встановлювати ліміт зняття готівки (кеш-ліміт) — це обмеження для операцій зняття готівки в банкоматі або касі банку в межах власних коштів за картою, що встановлюється в цілях безпеки.
Шановні громадяни, будьте пильні! Та якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте за номером 102, або вирушайте до найближчого відділу поліції.
Сектор комунікації поліції Черкаської області